Inwestycje drogowe w Gminie Złoczew.

Szanowni Państwo, informujemy o decyzji Rady Powiatu Sieradzkiego, która  przyjęła uchwałę intencyjną dotyczącą kompleksowego remontu chodnika w ulicy Burzenińskiej na odcinku od drogi wojewódzkiej do ul. Spółdzielczej. Jest to część dokumentacji technicznej na przebudowę drogi Złoczew- Burzenin, która została opracowana w ramach ZOF. Próg zwalniający, platformowy na przejściu dla pieszych w okolicach szkoły został zaprojektowany w dokumentacji technicznej, a tym samym zostanie zrealizowany podczas  przebudowy tejże drogi.

W związku z licznymi wnioskami oraz interpelacjami dotyczącymi przebudowy, remontu bądź zlokalizowania dodatkowych parkingów lub miejsc postojowych w ul. Szerokiej w Złoczewie, władze powiatu i gminy planują, wraz z pojawieniem się programów pomocowych z kolejnego okresu programowania w ramach funduszy unijnych, kompleksową przebudowę ul. Szerokiej. Ponieważ jest to zadanie wielkonakładowe, bez znacznego dofinansowania w ramach funduszy europejskich tego typu zadanie nie byłoby możliwe do zrealizowania. Szczegóły tego przedsięwzięcia będą konsultowane z gminą oraz mieszkańcami. Mamy nadzieję, że ulica Szeroka stanie się wizytówką Złoczewa.

Wykonano  remont nawierzchni przy ulicy Działkowej i utwardzenie terenu przy cmentarzu. Operacja objęła utwardzenie kostką brukową obszaru o powierzchni 365m2 oraz położenie masy asfaltowej na  istniejącej podbudowie na odcinku około 600 metrów.

Powiatowy Zarząd Dróg złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotyczący konserwacji drzew w 3 miastach powiatu tj.: Warta, Błaszki i Złoczew. Po podpisaniu stosownych umów, jeszcze w bieżącym roku drzewa na terenie miasta Złoczew zostaną odpowiednio przycięte.


Wyświetlono: 1054

Drukuj Pobierz PDF

Wyświetlono: 1054

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Adres

ul. Szkolna 16

Złoczew

98-270

Kontakt

43 820 22 70

43 820 24 62

43 820 24 60

e-mail:

e-mail:

Godziny otwarcia

Zapraszamy :

od poniedziałku do środy w godz. 8.00 - 16.00 :

czwartek godz. 9.00 - 17.00 :

piątek godz. 7.30 - 15.30:

Licznik odwiedzin

858358 Odwiedzin
Powrót do góry