Przekazanie sprzętu ratowniczego współfinansowanego ze środków z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".

W dniu 9 sierpnia 2018 r., w Urzędzie Miejskim w Złoczewie, nastąpiło uroczyste przekazanie jednostkom  OSP,  z terenu Gminy Złoczew,  wyposażenia i urządzeń niezbędnych do udzielania pomocy pokrzywdzonym. Zakup sprzętu był możliwy dzięki otrzymanej dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 55 123,20  zł a wartość zakupionego sprzętu wyniosła 55 730,00 zł.  Doposażone zostały wszystkie jednostki z terenu gminy.

OSP w Złoczewie wzbogaciła się o piłę ratowniczą do szyb klejonych, detektor napięcia, agregat prądotwórczy ze stabilizatorem napięcia 3kW, bosak dielektryczny oraz zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie.

OSP w Stolcu jest bogatsza o zestaw przenośny oświetleniowy, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, latarkę akumulatorową typu LED.

Do OSP Uników trafił komplet wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych do podnoszenia o nośności 50kN do 300 kN oraz zestaw pokrowców na ostre krawędzie. 

OSP w Broszkach wzbogaciła się  o zestaw sprzętu do oznakowania terenu akcji, cztery  latarki akumulatorowe, w tym dwie  typu LED oraz zbijak do szyb hartowanych.

 OSP w Grójcu Wielkim otrzymała torbę ratowniczą, nosze typu deska, szyny typu kramer,  latarkę akumulatorową, zbijak do szyn hartowanych oraz nóż do pasów bezpieczeństwa.

Do OSP w Kamaszach  trafił agregat prądotwórczy bez stabilizatora napięcia, dwie latarki akumulatorowe typu LED, zbijak do szyb hartowanych oraz nóż do pasów bezpieczeństwa.

OSP w Łeszczynie otrzymała zestaw sprzętu do oznakowania terenu akcji,  trzy latarki akumulatorowe, w tym dwie  typu LED, zbijak do szyb hartowanych, nóż do pasów bezpieczeństwa.

OSP w Stanisławowie jest bogatsze o pilarkę do drewna, dwie latarki akumulatorowe, zbijak do szyb hartowanych oraz nóż do pasów bezpieczeństwa.

 

Wyświetlono: 1041

Drukuj Pobierz PDF

Wyświetlono: 1041

Drukuj Pobierz PDF

Mogą Cię również zainteresować

Adres

ul. Szkolna 16

Złoczew

98-270

Kontakt

43 820 22 70

43 820 24 62

43 820 24 60

e-mail:

e-mail:

Godziny otwarcia

Zapraszamy :

od poniedziałku do środy w godz. 8.00 - 16.00 :

czwartek godz. 9.00 - 17.00 :

piątek godz. 7.30 - 15.30:

Licznik odwiedzin

859889 Odwiedzin
Powrót do góry