W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego - 7 czerwca 2009 r. postanowiliśmy wdrożyć inicjatywę „Złoczew Głosuje"  zloczew_glosujeajpg [200x200]

 Głównym jej celem jest zachęcenie mieszkańców naszej gminy do licznego uczestnictwa w zbliżających się wyborach do Europarlamentu, a także uświadomienie jak ważny jest aktywny udział społeczeństwa w głosowaniu, jak ważna jest partycypacja społeczeństwa w życiu publicznym i jak istotne jest korzystanie z dobrodziejstw demokracji. Konstytucja daje obywatelom czynne prawo wyborcze, prawo głosu, z którego, jak wykazują badania frekwencji, tylko około połowa z nas korzysta. Chcemy to zmienić. 

Projekt ma przyczynić się do zintegrowania społeczności gminy Złoczew w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, ma pokazać że wspólnie możemy dużo osiągnąć, że liczy się każdy człowiek, jego zdanie i jego wola. 

Nasza inicjatywa jest całkowicie wolna od udzielania poparcia dla któregokolwiek z komitetów wyborczych. Celem inicjatywy jest uzyskanie wysokiej frekwencji wyborczej w gminie Złoczew, a przez to zwrócenie uwagi naszego regionu, całego kraju na gminę Złoczew. 

O podjęciu inicjatywy „Złoczew Głosuje" poinformowaliśmy i poprosiliśmy o poparcie największe autorytety i najważniejsze postacie polskiej sceny politycznej - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Laureata Pokojowej Nagrody Nobla - Lecha Wałęsę, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Lecha Kaczyńskiego, Prezesa Rady Ministrów - Donalda Tuska. 

Swojego poparcia dla inicjatywy w imieniu Prezesa Rady Ministrów udzielił Sekretarz Stanu Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Sławomir Nowak.

ministra_pismojpg [600x826]

 

W dniu 24  kwietnia wpłyneło do Urzędu pismo  z poparciem od Sekretarz Stanu, Szefa Ganinetu Prezydenta Rzeczypospiltej Polskiej - Macieja Łopińskiego.

 

pismo_z_kancelari_prezydenta_rpjpg [600x899]

 

Dowiedz się więcej o inicjatywie "Złoczew Głosuje" z naszej prezentacji   zloczew__glosuje.ppt , mamy nadzieję, że znajdziesz w niej powody dla których warto przyłączyć się do inicjatywy.

 

Od 11 maja w mieście i gminie Złoczew  pojawią się plakaty i ulotki informujące o inicjatywie.

zloczew_glosuje_plakatjpg [600x850]

 

O  inicjatywie "Złoczew Głosuje" napisano w nr 19   Tygodnika "Siedem dni" -  zachecamy do lektury!!

7_dni_jpg [300x73]

Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęcał również  Bartek Perski podczas imprezy "Bo w Złoczewie  na bazarze".

dsc09404jpg [400x300]

 

 Szanowni Państwo, Internauci  - serdecznie zapraszamy do logowania się równiez na stronie "Koalicji na rzecz gromadnego udziału w eurowyborach" - http://www.7czerwca.org.pl/pl.   I my dołączylismy do pępkowej koalicji - http://www.7czerwca.org.pl/pl/przylaczyli-sie-do-koalicji.

Zachęcamy do składania deklaracji w "Pępku Europy" poprzez rejestracje na stronie http://www.7czerwca.org.pl/pl  no i oczywiście do głosowania  7 czerwca. 

Powalczmy o to by Nasza wysoka frekwencja wyborcza sprawiła, że bedziemy Pępkiem Europy, taki tytuł otrzyma bowiem ta Gmina, która bedzie miała najwyższą frekwencję wyborczą w kraju!!

 pepek_plakatjpg [250x356]

Poparcie dla inicjatywy mozecie Państwo przekazać wpisujac sie na konto inicjatywy "Złoczew Głosuje" na portalu społecznościowym  - Nasza Klasa. Tam tez możecie Państwo przekazywać wszelkie uwagi oraz sugestie. 

 

O naszej inicjatywie informowalo dziś (27 maja)  Radio Łódź - 96,7 FM.  radio_lodzjpg [300x300]

Dzięki uprzejmości Polskiego Radia Łódź poniżej prezentujemy fragment materiału informacyjnego przygotowanego przez dziennkiarza  Radia Łodź  Wojtka Muzala, który mozna było usłyszec na antenie w ubiegłym tygodniu.

zloczew_glosuje.zip

Spory materiał 29 maja w swoich newsach o 12.30  o inicjatywie umieściło również  Radio ZW z Wielunia 88,61 i 97,7 FM.

Poniżej zamieszczamy link do strony Radia ZW z materiałem przygotowanym przez dziennikarza  Leszka Bila.

http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=4865  

 

rzwjpg [150x167]

 

Podczas festynu rodzinnego zorganizowanego 31 maja przez nauczycieli, rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zloczewie zachęcano zgromadzonych na placu przyszkolnym mieszkańców do głosowania 7 czerwca. Dzieci zaprezentowaly przygotowany przez siebie plakat, opowiedzialy o założeniach inicjatywy, rozdawały ulotki "Pepka Europy", a organizatorzy prezentowali sie jednakowych koszulkach upamietniajacych pieciolecie Polski w Unii Europejskiej.

 

dsc09536ajpg [400x300]

 

Informację o prowadzonej w Zloczewie inicjatywie, mozna równiez znaleźć  wśród innych ciekawych akcji - kampanii społecznych na Portalu Organizacji Pozarządowych  ngo.pl -  http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/458818.html.  Tu Państwo możecie  komentować i polecać inicjatywę.

imagesjpg [150x100]

 

O inicjatywie "Złoczew Głosuje" można było usłyszeć w serwisie krajowym Radia ZW po 13.00, którego dziennikarka Katarzyna Jaśko odwiedziła dziś  (3 czerwca) Złoczew.   Zachęcamy również do przeczytania o naszej inicjatywie w dzisiejszym wydaniu gazety "Nad wartą" art. pod nazwa "Jak zaglosuje Zloczew?" Także dziś w Łódzkich Wiadomościach Dnia -  w programie  3 Telewizji Polskiej bedzię zaprezentowany materiał o inicjatywie "Złoczew Głosuje".

Wszystkim z Państwa, a szczególnie mocno tym którzy, trochę za  sprawą inicjatywy "Złoczew Głosuje" wzięli udział w wyborach do Europarlamentu, chcielibysmy serdecznie podziekować.  Frekwencja wyborcza jaka była w Gminie Złoczew - 19,45%  nie może budzic entuzjazmu ale napewno odzwierciedla nastroje społeczne, z których wybrani wczoraj Europarlamentarzysci powinni wyciągnąc wnioski. 

 

Pomysłodawcą inicjatywy jest Piotr Leśniewicz.

Adres

ul. Szkolna 16

Złoczew

98-270

Kontakt

43 820 22 70

43 820 24 62

43 820 24 60

e-mail:

e-mail:

Godziny otwarcia

Zapraszamy :

od poniedziałku do środy w godz. 8.00 - 16.00 :

czwartek godz. 9.00 - 17.00 :

piątek godz. 7.30 - 15.30:

Licznik odwiedzin

859854 Odwiedzin
Powrót do góry