Aktualności

23 lutego 2018 13:01 | Aktualności

Złoczew eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju.

W dniu wczorajszym w naszym odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia TAK dla kopalni „Złoczew”. W zebraniu, poza członkami Stowarzyszenia, wzięli udział również: poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. inwestycji: "Złoczew eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju" Dariusz Kubiak, przedstawiciele przyszłego inwestora kopalni PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, przedstawiciele centrali związkowych działających w Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz zaproszeni goście.
W trakcie spotkania omówiono bieżącą sytuację dotyczącą procesu uzyskiwania przez Grupę Kapitałową PGE koncesji na eksploatację złoża węgla brunatnego w Złoczewie oraz ustalono dalsze kierunki działań wszystkich zainteresowanych stron.
Wszystkie zaangażowane strony oczekują na uzyskanie przez inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (decyzji środowiskowej) w pierwszym kwartale 2018 roku oraz złożenie przez GK PGE wniosku o wydanie koncesji na eksploatację złoża „Złoczew”
w drugiej połowie bieżącego roku.

Przeczytano: 425 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: