Aktualności

23 października 2017 10:01 | Aktualności

konkurs plastyczny pod nazwą „Świat rośli i zwierząt”.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego p.n. „Świat roślin i zwierząt”.

 

Dnia 9 października , wszyscy Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Grójcu Wielkim, wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pod nazwą „Świat roślin i zwierząt”.

Podczas trzymiesięcznego okresu wykonywania prac plastycznych, który rozpoczął się na początku lipca tego roku, Uczestnicy wybierali swoją ulubioną technikę plastyczną, którą wykorzystali w swoich pracach. Niektóre osoby wykonywały po kilka prac. W dziełach konkursowych zostało wykorzystanych kilka technik plastycznych ,takich jak: wypalanie w drewnie i decoupage na płótnie, malowanie farbami akrylowymi na płótnie; wyklejanie plasteliną, wyklejanie włóczka; malowanie na płótnie farbami akrylowymi, wyklejanie kwarcowym piaskiem; kolorowanie kredkami i zdobienie cekinami i brokatem; wyklejanie kulkami z bibuły; wydzieranka z kolorowego papieru; decoupage na szkle.

Podczas spotkania osoby biorące udział w konkursie, zaprezentowały wykonane prace plastyczne przed Jury i innymi Uczestnikami z ośrodka .Uczestnicy opowiadali m.in. o technice plastycznej, jaką wykorzystali w swoich pracach, poświęconym czasie na jej wykonanie, używanych materiałach i narzędziach plastycznych oraz poszczególnych etapach pracy. Odpowiadali także na dodatkowe pytania zadawane przez komisję konkursową.

Po zaprezentowaniu wszystkich prac, jury przyznało trzy miejsca oraz wyróżnienia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły prace A. Pindak, wykonane techniką decoupage na płótnie oraz malowanie farbami akrylowymi na płótnie. Drugie miejsce zajęły prace Uczestniczki A. Migas, a trzecie K. Kuczyńskiej. Wyróżnienia za wysoką estetykę prac i samodzielność podczas jej wykonywania, otrzymały następujące osoby: P. Mełeń, E. Krotowska, J. Świtała oraz W. Bobiński. Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia i również pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie Pani Kierownik ŚDS- Aneta Łudczas, podziękowała wszystkim za aktywny udział, zaangażowanie i trud włożony w konkurs, oraz zachęciła do brania aktywnego udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez ŚDS w Grójcu Wielkim.

Dzięki wykonaniu konkursowych prac plastycznych i prezentowaniu ich na forum grupy, Uczestnicy mieli okazję do rozwijania swojej wrażliwości artystycznej, promowania własnych osiągnięć w zakresie stosowania technik plastycznych, usprawniania zdolności manualnych i wyrabiania umiejętności zdrowej rywalizacji.

Przeczytano: 247 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: