Aktualności

20 lipca 2017 14:14 | Aktualności

Gmina Złoczew otrzymała ponad 1 mln 400 tys. zł. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego podpisał 14 umów na remont sieci wodociągowych i budowę oczyszczalni ścieków z samorządami województwa łódzkiego. Miało to miejsce w Ośrodku „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Budżet pochodzący z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, przeznaczony na te inwestycje, to ponad 22 mln zł.


Pieniądze otrzymała też Gmina Złoczew. Umowę odebrała burmistrz, Jadwiga Sobańska:
    - To się wpisuje w strategię rozwoju gminy, dlatego że bardzo dotkliwym problemem była jakość wody w gminie Złoczew. I w tej chwili konsekwentnie krok po kroku modernizujemy sieć wodociągów i to jest kolejny element w tej naszej strategi (…)
   Gmina Złoczew na uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej poprzez przebudowę stacji uzdatniania wody w Unikowie oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wieluńskiej w Złoczewie otrzymała ponad 1 mln 400 tys. zł.

 

  Jak podkreśla Maria Kaczorowska, dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego 22 mln zł to tylko część kwoty, która trafi do beneficjentów:
    - Dzisiejsze spotkanie jest jednym ze spotkań wyłonionego konkursu, dotyczącym gospodarki wodno - ściekowej. Mieliśmy bardzo duże zainteresowanie, zostało złożonych ponad 130 wniosków na kwotę opiewającą daleko, daleko poza dostępną alokację. Możemy w tym momencie decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego rozdysponować kwotę blisko 90 mln zł i jest to kwota najwyższa w skali całego kraju na to działanie (…)

 

Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień podkreślał, że przez ostatnich kilkanaście lat gminy skutecznie sięgają po pieniądze unijne na budowę infrastruktury bezpośrednio służącej i bardzo potrzebnej mieszkańcom:
    - To jedna z podstawowych potrzeb, którą w ten sposób zapewniamy. Mam nadzieję, że te wnioski dobrze przygotowane, zweryfikowane przez nas będą miały szybką realizację i wpłyną tak naprawdę na ochronę środowiska w regionie. Kanalizacja, zaopatrzenie w wodę to mniejsza ingerencja człowieka w środowisko, czyli dobre środowisko, przyjazne, poprawa warunków życia, czyli skuteczne działanie unijnych środków.

 

źródło: http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=24932

Przeczytano: 400 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: