Urząd Miasta i Gminy w Złoczewie
http://zloczew.pl

28 listopada 2017 12:57 | Aktualności

5-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy

W dniu 23 listopada 2017r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Grójcu Wielkim obchodził uroczyście Jubileusz 5-lecia istnienia działalności. Dokładnie 5 lat temu w dniu 20.11.2012r. nastąpiło otwarcie ośrodka. Był to dzień ten w którym do ośrodka przybyli pierwsi uczestnicy, pracownicy.Obecnie w Środowiskowym Domu Samopomocy przebywa 60 uczestników.

Dzięki pobytowi w ośrodku Domowi uczestnicy mogą zaspakajać swoje życiowe potrzeby, znajdują w nim swoje miejsce, poczucie akceptacji, bezpieczeństwa, pomoc kadry terapeutycznej na którą zawsze mogą liczyć. To czego i jakich umiejętności, wrażliwości na cierpienia drugiego człowieka nauczą się w ŚDS, pozostanie im na całe życie.

Po części oficjalnej, odbyły się występy artystyczne w wykonaniu uczestników ośrodka, którzy zaprezentowali min. skecz pn „Tłumacz języka kobiecego” wzruszające wiersze oraz utwory muzyczne z repertuaru Eleni „Opowie ci wiatr”, Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”, oraz „Mój dom”. Nie zabrakło również występów tanecznych podczas, których podopieczni wykonali układ choreograficzny do utworu muzycznego Donatan Cleo „My Słowianie.

Całość zakończyła się wspólną zabawa przy muzyce.

 

 

 

Zdjęcia: