Dzień Kobiet w Gminie Złoczew   - 8 marca 2011 r.

 Jak co roku, w okolicy 8 marca, większość sołectw z Gminy Złoczew, uroczyście celebruje święto kobiet. Na spotkaniach organizowanych z tej okazji nie brakuję gorących życzeń i kwiatów.  Są one również okazją do wspólnego spędzenia czasu, integrowania się ze sobą  i omawiania planów  rozwoju wsi i jej  mieszkańców.

Niedzielne popołudnie na zorganizowanie Dnia Kobiet przeznaczyło Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Szklana Huta.  W świetlicy wiejskiej zromadziło sie ponad 30 osób, w tym zaproszeni goście  m.in. - Burmistrz Jadwiga Sobańska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Aleksandrowicz.  Były życzenia i czerwone róże.  Były słodkości, doborowe towarzystwo i świetne humory.   Przy okazji Mieszkańcy z dumą pokazywali obiekt, który powstał dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu. Mówili o planach i potrzebach związanych z dokończeniem drugiej (tanecznej) sali świetlicowej.  Jeśli uda się  zdobyć środki, niezbędne do dokończenia inwestycji,  byc może kolejny Dzień Kobiet, zorganizwany w Szklanej Hucie  będzie okazją do tańców w nowej sali.  Życzymy by udało się zrealizowac te plany.

ejpg [300x225]


Również mieszkańcy sołectwa Grójec Wielki,  w niedzielę ,świętowali Dzień Kobiet, wykorzystując tą okazję do ostatniej zabawy w karnawale.  Było uroczyście: kwiaty, życzenia, słodycze  ale i  wesoło: tańcom i zabawom towarzyskim nie było końca.

fjpg [300x400]

 

Równie hucznie, bawiono się w Potoku

gjpg [300x225]


W ostatnim wydaniu Tygodnika 7 Dni   (23 marzec 2011)  ukazał sie obszerny materiał dotyczący inicjatyw lokalnych i projektów realizowanych w Gminie Złoczew. Wspominano m.in. projekty "Bieścolandia", "Kopciuszek", "Robaszewska przyszłość" oraz inicjatywy "Dzień sąsiada", "Złoczewskie Spotkania Bożonarodzeniowe" i inne, a wszystko to w kontekście ekomomii społecznej.

hjpg [300x225]

AKTYWNY BIESIEC - czerwiec 2011


Mieszkańcy Bieśća postanowili zadbać o wygląd swojej miejscowości, aby stała się ona atrakcyjniejsza, zarówno dla nich jak i dla turystów . Wykorzystując piękną czerwcową pogodę zabrali się za uporządkowanie działki wokół  powstającej świetlicy.  Efektem tych działań jest nie tylko uporządkowany teren, na którym w planach jest postawienie ławeczek, donic itp, ale przede wszystkim integracja lokalnej społęczności.  Najbardziej zintegrowane wydają się panie, które wieczorami zajmują się decoupagiem, tworząc prawdziwe cudeńka min. kartki okolicznościowe, dekoracje, zaproszenia ślubne itp.

ijpg [300x225]

jjpg [300x200]

SOBÓTKA W GRÓJCU WIELKIM -23/24 czerwiec 2011 r.

OPIS I ZDJĘCIA przekazała nam Pani Anna Mieszała:

Noc świętojańska w Grójcu Wielkim rozpoczęła się o godz. 20.00.

W imieniu organizatorów – sołtysa , Rady Sołeckiej i Punktu Bibliotecznego – wszystkich zgromadzonych na placu przy Szkole Podstawowej powitała  Anna Mieszała. Uczestnicy na początek wysłuchali literackiej części. Pani Ania przeczytała również legendę „Kwiat paproci”. Po zachodzie słońca rozpalono yło pieczenie kiełbasek, były tańce i śpiewy oraz palenie ziół. Wszystko po to, aby pradawnym zwyczajem zapewnić urodzaj, płodność ludzi i zwierząt, a także odpędzić złe duchy. Jak przystało na prawdziwą sobótkę młode dziewczyny wiły wianki z ziół i kwiatów. Uczestnicy  świętojańskiego wieczoru brali udział w różnych konkursach: m.in. na plecienie najdłuższego wianka, rozpoznawanie ziół czy też wyścigi na miotłach.  Nocne harce zakończyli mieszkańcy Grójca Wielkiego we wspaniałych humorach, a to za sprawą tego, że było wesoło, kolorowo i na luzie.


aajpg [300x225]

bbjpg [300x225]

ggjpg [300x225]

ccjpg [300x225]

ddjpg [300x225]

eejpg [300x225]WAKACJE I  NUDA – TO SIĘ W GRÓJCU WIELKIM  NIE UDA!!!   

pod takim hasłem, z myślą o najmłodszych mieszkańcach działający we wsi  punkt biblioteczny zorganizował zajęcia wakacyjne, które odbywają się w każdy piątek i sobotę. Dzieciaki biorą udział zajęciach plastycznych grają w gry planszowe, układają puzzle, rozwiązują krzyżówki itp.

W każdych zajęciach, zorganizowanych przez Panią Anię Mieszała, bierze udział około 20 dzieci, nie tylko z Grójca Wielkiego, ale także dzieci, które przyjechały na wakacje do swoich najbliższych.

Do końca wakacji na pewno zajęć dzieciakom nie zabraknie, w planach Inicjatorki  jest wystawa prac plastycznych przygotowanych przez dzieci  pn. „Dzieci z pasją”, ponadto za udział w zajęciach przewidziane są nagrody.

 To nie wszystkie działania realizowane w punkcie, bowiem od 30 kwietnia do 30 sierpnia, trwa tam konkurs ekologiczny „Dbam o środowisko - zbieram puszki”. Na dzień 31 lipca zebrano 29 kg puszek. 

24 lipca na boisku przy byłej szkole podstawowej rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami Grójca Wielkiego i Nowej Wsi.    Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla gospodarzy.  Nie małą rolę odegrali tutaj kibice, którzy gorąco dopingowali swoich zawodników. Pomysłodawcą rozgrywek sportowych byli Marta Rył i chłopięca drużyna piłkarska z Grójca Wielkiego.

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GRÓJCU WIELKIM-WRZESIEŃ 2011

W pierwszą niedzielę jesieni – 25 września br. -  mieszkańcy Grójca Wielkiego uczcili tegoroczne udane i obifte ”wykopki”. Tarte ziemniaki z dodatkiem mąki pszennej, jaja, sól  to przepis na idealne plendze, które królowały  podczas imprezy.  Atrakcją było też ognisko z pieczonymi  ziemniakami i kiełbaski. Uczestnicy pikniku nie tylko zapoznali się z historią ziemniaka ale i śpiewali o ziemniaku i robili stempelki z ziemniaka.

Rozegrano też dwa mecze : jeden w piłkę nożną, a drugi w siatkówkę. Były wyścigi z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do wiaderka, hokej z ziemniakami. Dodatkową atrakcja była loteria fantowa i onkurs na największe i najdziwniejsze warzywo. Podsumowano także konkurs ekologiczny „ Dbam o środowisko – zbieram puszki”, zorganizowany przez punkt biblioteczny w Grójcu Wielkim.  Jego uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz czekolady.

 Organizatorom:  Pani Ani Mieszała,  Radzie Sołeckiej i Sołtysowi – gratulujemy  oryginalnych pomysłów na  lokalne inicjatywy!!

 

  kliknij  tutaj:   Galeria

 

BIESIEC W DZIAŁANIU - PAŹDZIERNIK 2011

Październik był dla mieszkańców Bieśća  czasem wytężonej pracy, Biesieckie róże pojawiły się w Złoczewskich sklepach a liczba zamówień indywidualnych znacząco wzrosła więć  trzeba było ostro wziąść się za  tworzenie. Wreszcie można było oddać się pracy w przyjemnym anturażu nowej świetlicy, która dzięki zaangażowaniu mieszkańców pieknieje z dnia na dzień. Tym razem, przedsiębiorczy Bieścowanie pozyskali  kilka ozdobnych krzewów, którymi obsadzono teren wokól świetlicy. 

cjpg [300x225]

djpg [300x225]


ANDRZEJKI W BIEŚCU - LISTOPAD 2011

Jak obyczaj stary karze były wrózby, lanie wosku, przesuwanie butów i inne czary mające wskazać Tą jedyną lub Tego jedynego albo poznać swoją przyszłość.  To nie znaczy, że Ci wszyscy, którzy już swoje "drugie połówki" mają i znają swoją przyszłość nudzili się. Wręcz przeciwnie żartom i tańcom nie było końca.


ajpg [300x225]

bjpg [300x225]

Adres

ul. Szkolna 16

Złoczew

98-270

Kontakt

43 820 22 70

43 820 24 62

43 820 24 60

e-mail:

e-mail:

Godziny otwarcia

Zapraszamy :

od poniedziałku do środy w godz. 8.00 - 16.00 :

czwartek godz. 9.00 - 17.00 :

piątek godz. 7.30 - 15.30:

Licznik odwiedzin

576097 Odwiedzin
Powrót do góry